Կառավարությունը կարող է այդ հատվածները ետ վերցնել կոնցեսիայից, ու պետբյուջեի միջոցներով վերականգնում անել. վարչապետ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է Հայաստանից Ադրբեջան և Թուրքիա երկաթուղու վերակառուցման ծրագիրը։ Նա նշել է, որ այդ հարցը քննարկել է նաև ռուսների հետ․
«Մենք հույս ունենք՝ ՌԴ գործընկերները (երկաթուղու վերակառուցման) աշխատանքները հնարավորինս արագ կիրականացնեն։ Եթե հանկարծ դրա հետ կապված որևէ խոչընդոտ լինի, որևէ հարց առաջանա, գիտեք՝ այդ հատվածները ռուսական կոնցեսիայի ներքո են․ առաջարկել եմ մեր պատրաստակամությունը, որ ՀՀ կառավարությունը կարող է այդ հատվածները ետ վերցնել կոնցեսիայից, ու պետբյուջեի միջոցներով այդ վերականգնումներն անել, եթե պարզվի՝ ՌԴ-ն պատշաճ ժամանակում այդ աշխատանքն իրականացնելու հետ կապված խնդիր ունի կամ խնդիր է տեսնում»,- ասել է նա։

The government can withdraw these sections from the concession and restore them with state budget funds. Prime Minister (VIDEO)
Prime Minister Nikol Pashinyan has highlighted the program for reconstructing the railway from Armenia to Azerbaijan and Turkey. He noted that he had also discussed this issue with the Russians.
“We hope that the Russian partners will carry out the work (on the reconstruction of the railway) as quickly as possible. If suddenly there are any obstacles in this regard, any issues arise, you know, those sections are under the Russian concession. I have offered our readiness that the Armenian government can withdraw those sections from the concession and carry out these restorations with the state budget funds, if it turns out that Russia has or sees a problem with implementing that work promptly,” he said.