Թրամփը շնորհավորել է հայ ժողովրդին
ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Նարեկ Մկրտչյանը Սպիտակ տանը հանդիպում է ունեցել Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ:
Նորանշանակ դեսպանների համար կազմակերպված միջոցառման շրջանակներում կայացած հանդիպման ժամանակ դեսպան Նարեկ Մկրտչյանը շնորհակալություն է հայտնել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության հաստատման ուղղությամբ ցուցաբերած հետևողական ջանքերի, ինչպես նաև օգոստոսի 8-ին Սպիտակ տանը ձեռք բերված պատմական համաձայնության և ստորագրված փաստաթղթերի համար։
Իր հերթին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը շնորհավորել է հայ ժողովրդին՝ ընդգծելով, որ վերջինս արժանի է կայուն խաղաղության և վերահաստատել է իր անվերապահ աջակցությունը խաղաղությանն ուղղված գործընթացներին։
Նախագահ Թրամփը առանձնակիորեն ընդգծել է նաև Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի առաջնորդությունն ու նրա նշանակալի դերակատարությունը հաստատված խաղաղության գործընթացում։
Նախագահ Թրամփը Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին է փոխանցել նաև անձնական մակագրությամբ նվեր՝ ի նշան բարձր գնահատանքի։

Trump congratulated the Armenian people
Armenian Ambassador to the United States Narek Mkrtchyan met with United States President Donald Trump at the White House.
During a meeting held as part of an event for newly appointed ambassadors, Ambassador Narek Mkrtchyan thanked US President Donald Trump for his consistent efforts to advance peace between Armenia and Azerbaijan, as well as for the historic agreement and the signed documents reached at the White House on August 8.
In turn, US President Donald Trump congratulated the Armenian people, emphasizing that they deserve lasting peace and reaffirmed his unconditional support for peace-oriented processes.
President Trump also particularly emphasized the leadership of the Prime Minister of the Republic of Armenia and his significant role in the established peace process.
President Trump also presented Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan with a personally inscribed gift as a sign of high appreciation.