2025-ը լի էր քաղաքական իրադարձություններով։ Radar Armenia-ի հետ զրույցում «Հանուն Հանրապետության» կուսակցության նախագահ Արման Բաբաջանյանը ընդգծեց, որ տարեսկզբին ունեցել ենք շատ կարևոր ձեռքբերում՝ հայ-ամերիկյան ռազմավարական գործընկերության կանոնադրությունն է ստորագրվել հունվարի 14-ին․
«Բայդենի ադմինիստրացիայի կարևոր քայլը, որը մեզ համար ուղենշային և ֆունդամենտալ նշանակություն ունեցավ»:
Արման Բաբաջանյանի խոսքով՝ օգոստոսի 8-ի կարևորագույն իրադարձությունը Հայաստանի համար տևական նշանակություն է ունենալու բոլոր իմաստներով՝ և տնտեսական, և քաղաքական, և տեխնոլոգիական։ Նրա խոսքով՝ վերջապես փորձում ենք պետություն լինել, որը չի վախենում թուրքերից, չի պատրաստվում նրանց հետ եղբայր լինել, բայց որպես պետություն պարտավոր է խոսել՝ հաշվի առնելով անցյալը, այնուամենայնիվ, առաջ շարժվելու համար պետք է խոսել։

We are finally trying to be a state: Babajanyan (VIDEO)
2025 was full of political events. In an interview with Radar Armenia, the chairman of the “For the Republic” party, Arman Babajanyan, emphasized that at the beginning of the year, we achieved a significant milestone: the charter of the Armenian-American strategic partnership was signed on January 14.
“An important step of the Biden administration, which had a landmark and fundamental significance for us.”
According to Arman Babajanyan, the most crucial event of August 8 will have lasting significance for Armenia in all senses: economic, political, and technological. According to him, we are finally trying to be a state that is not afraid of the Turks and is not going to be their brother; as a state, we are obliged to speak, taking into account the past; nevertheless, to move forward, we need to talk.