Դեկտեմբերի 18-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Ժողովրդավարությունների համայնքի գլխավոր քարտուղար Մանտաս Ադոմենասին:
Զրուցակիցները քննարկել են ժողովրդավարական ինստիտուտների զարգացման, իրավունքի գերակայության ապահովման ուղղությամբ փոխգործակցության հարցեր:
ՀՀ ԱԳ նախարարն ընդգծել է, որ Հայաստանը հետևողականորեն շարունակում է ժողովրդավարական զարգացմանն ուղղված հավակնոտ բարեփոխումները:։
Մտքեր են փոխանակվել հիբրիդային սպառնալիքների, այդ թվում՝ ապատեղեկատվության դեմ արդյունավետ պայքարի ուղղությամբ հնարավոր ծրագրերի իրականացման շուրջ:
Երկուստեք ընդգծվել է նոր ՀՀ-ԵՄ գործընկերության զարգացմանն ուղղված արձանագրված ձեռքբերումների կարևորությունը:

18 декабря министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян принял Генерального секретаря Сообщества демократий Мантаса Адоменаса.
Собеседники обсудили вопросы взаимодействия в направлении развития демократических институтов и обеспечения верховенства права.
Министр иностранных дел РА подчеркнул, что Армения последовательно продолжает амбициозные реформы, направленные на демократическое развитие.
Состоялся обмен мнениями по поводу реализации возможных программ в направлении эффективной борьбы с гибридными угрозами, в том числе с дезинформацией.
С обеих сторон была подчеркнута важность зафиксированных достижений, направленных на развитие нового партнерства РА-ЕS (Армения-ЕС).