Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է Ադրբեջանից Հայաստան նավթամթերք տեղափոխելուն և ողջունել տեղի ունեցողը․
«Այո՛, ես էլ տեսա, որ Ադրբեջանի արտադրության նավթամթերքով շարժակազմը շարժվել է և գալիս է Հայաստան։ Ողջունում եմ այդ զարգացումը»,-նշել է վարչապետը։
Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ առևտուրը տեղի է ունենում մասնավոր ընկերությունների միջև, բայց ՀՀ-ի և Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղությունն է, որ քաղաքական պայմաններ է ստեղծել դրա համար։
«Շատ մանրամասների չեմ տիրապետում, բայց գիտեմ, որ մեկ գնացք է գալիս»,-շեշտել է նա։ Նրա խոսքով՝ վրացական երկաթուղու սակագնի հետ կապված որոշակի հարցեր կան, սակայն դրանք կկարգավորվեն, իսկ եթե չկարգավորվեն, ու տնտեսվարողներին շարունակի հետաքրքիր լինել, այլընտրանքային ձևեր կփնտրեն ներմուծումն ու արտահանումը կազմակերպելու համար։
Վարչապետը նաև նշել է. «Ես գիտեմ, որ Վրացական երկաթուղու սակագնի հետ կապված որոշակի հարցեր կան, և հույս ունեմ՝ այդ հարցերը կամ կկարգավորվեն, կամ, եթե չկարգավորվեն, տնտեսվարողներն այլընտրանքային ձևեր կփնտրեն՝ ներմուծումն ու արտահանումն ապահովելու համար, եթե այդ գործարքները հետաքրքրեն»։

The convoy with Azerbaijani oil products has moved. Pashinyan (VIDEO)
Prime Minister Nikol Pashinyan touched upon the transportation of oil products from Azerbaijan to Armenia and welcomed the developments.
“Yes, I also saw that the train with Azerbaijani oil products has moved and is coming to Armenia. I welcome this development,” the Prime Minister noted.
According to Nikol Pashinyan, trade occurs between private companies, but the peace established between Armenia and Azerbaijan has created the political conditions for it.
“I do not have many details, but I know that one train is coming,” he emphasized. According to him, there are specific issues related to the Georgian railway tariff, but they will be addressed. If they are not, and economic entities remain interested, they will seek alternative ways to organize import and export activities.