Դեկտեմբերի 18-ին Լոնդոնում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի, Հյուսիսային Ամերիկայի և Անդրծովյան տարածքների հարցերով պետնախարար Սթիվեն Դաութիի հետ:
Զրուցակիցներն ընդգծել են տնտեսական համագործակցության շարունակական խորացման կարևորությունը, մտադրություն են հայտնել խորացնել գործարար կապերը և խթանել տնտեսական աճը փոխգործակցության միջոցով: Ադրադարձել են միջմարդկային շփումների աճին, ընդգծել մասնագիտական փոխանակումների, կրթության և մշակույթի ոլորտներում հետագա համագործակցության կարևորությունը։
Այս համատեքստում քննարկվել են Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները։
Կողմերը վերահաստատել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաղորդակցության ուղիների բացման կարևորությունը, ինչը միանշանակ է, որ կնպաստի տարածաշրջանում խաղաղության, կայունության և բարգավաճման խթանմանը:

On December 18, in London, Secretary of the National Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, met with Stephen Doughty, the United Kingdom's Minister of State for Europe, North America, and Overseas Territories.
The interlocutors emphasized the importance of continuous deepening of economic cooperation and expressed their intention to strengthen business ties and promote economic growth through interaction. They touched on the development of people-to-people contacts and emphasized the importance of further cooperation in professional exchanges, education, and culture.
In this context, the possibilities of expanding cooperation between Armenia and the United Kingdom were discussed.
The parties reaffirmed the importance of opening communication channels between Armenia and Azerbaijan, which will undoubtedly promote peace, stability, and prosperity in the region.