ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ռադմիլա Շեկերինսկային։
Զրուցակիցները բարձր են գնահատել Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցության զարգացման դինամիկան՝ ընդգծելով, որ ձևավորվել են համատեղ աշխատանքի արդյունքում նախադրյալներ գործընկերության հետագա խորացման համար։ Նախարար Միրզոյանը հույս է հայտնել, որ ՀՀ-ՆԱՏՕ գործընկերության նոր ծրագրի հաստատումով հնարավորություն կստեղծվի հարաբերությունները զարգացնել առավել հավակնոտ օրակարգով:
Անդրադարձ է կատարվել ՆԱՏՕ-ի հետ ՀՀ համագործակցության տարբեր ծրագրերի, այդ թվում՝ միտված ՀՀ դիմակայունության ամրապնդմանն ու բարեփոխումներին: Գոհունակությամբ նշվել է ՆԱՏՕ խաղաղապահ առաքելություններում ՀՀ ներգրավածության միջոցով ձևավորված համագործակցությունը:
Նախարար Միրզոյանը ներկայացրել է հարևանների հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացներում վերջին զարգացումները: ՀՀ արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը բարձր է գնահատել ՆԱՏՕ-ի կողմից արտահայտված աջակցությունը ՀՀ ինքնիշխանությանը և տարածքային ամբողջականությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանում հաստատված խաղաղությանը: Մտքեր են փոխանակվել խաղաղության հետագա ինստիտուցիոնալիզացիային ուղղված քայլերի շուրջ:
Արարատ Միրզոյանը և Ռադմիլա Շեկերինսկայան անդրադարձ են կատարել նաև տարածաշրջանային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման միջոցով ընձեռնվող հնարավորությունների շուրջ:

The interlocutors highly appreciated the dynamics of Armenia-NATO cooperation, emphasizing that the prerequisites for further deepening the partnership have been established through joint work. Minister Mirzoyan expressed hope that the approval of the new RA-NATO Partnership Program will create an opportunity to develop relations with a more ambitious agenda.
Reference was made to various RA-NATO cooperation programs, including those aimed at strengthening the RA's resilience and reforms. The partnership formed through RA's involvement in NATO peacekeeping missions was noted with satisfaction.
Minister Mirzoyan presented the latest developments in the normalization of relations with neighboring countries. The RA Foreign Minister highly appreciated NATO's support for the RA's sovereignty and territorial integrity, as well as for the peace established in the region. Thoughts were exchanged on steps toward further institutionalizing peace.
Ararat Mirzoyan and Radmila Shekerinskaya also discussed the opportunities created by the unblocking of regional communications.