Անդրադարձել են հաստատված խաղաղությանն ու ստեղծվող տնտեսական լայն հնարավորություններին
Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության մայրաքաղաք Լոնդոն կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության հարցերով պետնախարար Լորդ Վերնոն Քոքերի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են անվտանգության և պաշտպանության ոլորտներում համագործակցության ընդլայնումը, ընդգծել են պաշտպանության հարցերով ռազմական կցորդների փոխանակման և ապագայում բարձր մակարդակի փոխայցելությունների իրականացման կարևորությունը: Կողմերն անդրադարձել են նաև տնտեսական համագործակցության, գործարար կապերի շարունակական խորացման կարևորությանը:
Հանդիպման ընթացքում Արմեն Գրիգորյանն ու Լորդ Վերնոն Քոքերը նաև անդրադարձել են օգոստոսի 8-ից հետո Հարավային Կովկասում հաստատված խաղաղությանն ու ստեղծվող տնտեսական լայն հնարավորություններին:

During his working visit to London, the capital of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan met with the Minister of State for Defense of the United Kingdom, Lord Vernon Coaker.
The interlocutors discussed expanding cooperation in the security and defense sectors, emphasizing the importance of exchanging military attachés on defense issues and of conducting high-level mutual visits in the future. The parties also discussed the importance of economic cooperation and the ongoing deepening of business ties.
During the meeting, Armen Grigoryan and Lord Vernon Coaker also touched upon the peace established in the South Caucasus after August 8 and the vast economic opportunities being created.