ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանն անդրադարձել է «TRIP» նախագծի վերաբերյալ Իրանի մտահոգությանը՝ ընդգծելով՝ «TRIP»-ը բիզնես նախագիծ է, որը գործելու է Հայաստանի ամբողջական տարածքային ամբողջականության իրավազորության ներքո և հավասարության փոխադարձության սկզբունքներով։
«Մենք մշտապես կապի մեջ ենք մեր իրանցի գործընկերների հետ և տեղեկացնում ենք զարգացումների վերաբերյալ, հաշվի ենք առնում իրենց զգայնությունները, շահերը, և այս առումով շատ կարևոր է նշել, որ Իրանի արտգործնախարարությունը բազմիցս նշել է, որ այս նախագիծը իրենց կարմիր գծերը հաշվի առնում է»,-ասել է Ռուբեն Ռուբինյանը՝ ընդգծելով՝ պետք է հաշվի առնել ցանկացած երկրի պաշտոնական հայտարարություններ։
«Մենք հաշվի առնում ենք մեր հարևանների կենսական շահերը, և Իրանի դեպքում այդ շահերը մեծամասամբ համընկնում են»,-շեշտել է Ռուբեն Ռուբինյանը։

Deputy Speaker of the National Assembly Ruben Rubinyan addressed Iran’s concerns regarding the TRIP project, emphasizing that it is a business initiative that will operate within Armenia’s full territorial integrity and in accordance with the principles of equality and reciprocity.
“We are constantly in touch with our Iranian partners and inform them about developments, we take into account their sensitivities and interests, and in this regard it is essential to note that the Iranian Foreign Ministry has repeatedly stated that this project takes into account their red lines,” Ruben Rubinyan said, emphasizing that official statements of any country should be taken into account.
“We take into account the vital interests of our neighbors, and in the case of Iran, these interests largely coincide,” Ruben Rubinyan emphasized.