Ըստ Minval-ի՝ Ռուբեն Վարդանյանի կոորդինատները Ադրբեջանին հայտնել է Շահրամանյանը
Ադրբեջանական կառավարամետ Minval-ը հերթական հոդվածն է հրապարակել՝ Սամվել Շահրամանյանին մեղադրելով Ռուբեն Վարդանյանի գտնվելու վայրի կոորդինատները հանձնելու մեջ։
Շահրամանյանը նաև գործարքի շրջանակներում ադրբեջանցի սպաների հետ համատեղ իրականացրել է հայկական դիրքերի զինաթափում։
Ըստ հրապարակման՝ նա ադրբեջանական կողմին փոխանցել է ճշգրիտ տեղեկատվություն այն մասին, թե ինչպես է Ռուբեն Վարդանյանը ծրագրել լքել Ղարաբաղը, նրա երթուղին և փախուստի պլանի մանրամասները։
Նշենք, որ նախօրեին ադրբեջանական այս ԶԼՄ-ն հայտնել էր, թե Շահրամանյանն է տրամադրել ԼՂ նախկին ռազմա-քաղաքական ղեկավարների կոորդինատները։
Radar Armenia-ն տարածված այս տեղեկությունների ճշտման համար դիմել էր ԼՂ ԱԺ նախկին պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանին, ով հերքել էր շրջանառվող լուրերը։

According to Minval, Ruben Vardanyan's coordinates were reported to Azerbaijan by Shahramanyan
The Azerbaijani pro-government Minval has published another article accusing Samvel Shahramanyan of handing over the coordinates of Ruben Vardanyan's location.
Shahramanyan also disarmed Armenian positions together with Azerbaijani officers as part of the deal.
According to the publication, he provided the Azerbaijani side with accurate information about Ruben Vardanyan's planned departure from Karabakh, his route, and the details of the escape plan.
It should be noted that the day before, this Azerbaijani media outlet reported that Shahramanyan had provided the coordinates of the former military and political leaders of Nagorno-Karabakh.
Radar Armenia contacted former Nagorno-Karabakh National Assembly deputy Metakse Hakobyan to verify this information, who denied the rumors.