Վարչապետի ինքնաթիռը չի կարողացել վայրէջք կատարել Մոսկվայում
Baza տելեգրամյան ալիքը գրում է, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ինքնաթիռը փակ օդային տարածքի պատճառով չի կարողացել վայրէջք կատարել Մոսկվայում և մեկնել է պահեստային օդանավակայան: ԱԹՍ-ի գիշերային հարձակման պատճառով ՌԴ մայրաքաղաքի օդանավակայաններում ավելի քան 170 չվերթ է հետաձգվել:
Baza-ի տվյալներով՝ ինքնաթիռն ուղարկվել է Պուլկովո, որտեղ էլ վայրէջք է կատարել գիշերվա ժամը 1-ի սահմաններում։ Հայաստանի վարչապետը Գերմանիա կատարած այցից հետո մեկնել էր Մոսկվա և նախատեսում էր մասնակցել ԵԱՏՄ միջկառավարական խորհրդի նիստին:
Մայրաքաղաքի չորս օդանավակայաններ՝ Շերեմետևո, Դոմոդեդովո, Վնուկովո և Ժուկովսկի, հերթով անցնում են կատարել սահմանափակումների: Ավելի քան 170 չվերթ ուշացել, չեղարկվել կամ հետադարձվել է։

The Baza Telegram channel reports that the plane carrying Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan could not land in Moscow due to the airspace being closed and flew to a backup airport. Due to the night attack by a drone, more than 170 flights were delayed at the airports of the Russian capital.
According to Baza, the plane landed at Pulkovo at around 1 am. The Armenian Prime Minister had left for Moscow after a visit to Germany and planned to participate in a session of the EAEU Intergovernmental Council.
Four airports in the capital, Sheremetyevo, Domodedovo, Vnukovo, and Zhukovsky, are gradually implementing restrictions. More than 170 flights were delayed, canceled, or returned.