Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Բեռլինում այցելել է EUREF Campus Berlin գիտական և տեխնոլոգիական կենտրոն:
Վարչապետին է ներկայացվել էներգաարդյունավետության ապահովման ուղղությամբ գիտական զարգացումներն ու տեխնոլոգիական նորարարությունները, ջրի արդյունավետ կառավարման ուղղությամբ իրականացվող ծրագրերը:
Նշվել է, որ կենտրոնը համագործակցում է ինչպես գերմանական, այնպես էլ միջազգային կազմակերպությունների հետ: Կենտրոնի ղեկավարները պատրաստակամություն են հայտնել համագործակցել նաև ՀՀ Կառավարության հետ՝ իրականացնելով փորձի փոխանակում և նպաստելով մեր երկրում էներգետիկայի ոլորտում ժամանակակից տեխնոլոգիաների ներդրմանը:
Վարչապետը կարևորել է երկկողմ համագործակցությունը և նշել, որ այլընտրանքային էներգիայի զարգացումը ՀՀ Կառավարության առաջնահերթություններից մեկն է:

Премьер-министр Никол Пашинян в Берлине посетил научно-технологический центр EUREF Campus Berlin.
Премьер-министру были представлены научные разработки и технологические инновации в направлении обеспечения энергоэффективности, а также программы, реализуемые для эффективного управления водными ресурсами.
Было отмечено, что центр сотрудничает как с немецкими, так и с международными организациями. Руководители центра выразили готовность сотрудничать также с Правительством РА, осуществляя обмен опытом и способствуя внедрению современных технологий в энергетическом секторе нашей страны.
Премьер-министр подчеркнул важность двустороннего сотрудничества и отметил, что развитие альтернативной энергетики является одним из приоритетов Правительства РА.