Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Բեռլինում այցելել է EUREF Campus Berlin գիտական և տեխնոլոգիական կենտրոն:
Վարչապետին է ներկայացվել էներգաարդյունավետության ապահովման ուղղությամբ գիտական զարգացումներն ու տեխնոլոգիական նորարարությունները, ջրի արդյունավետ կառավարման ուղղությամբ իրականացվող ծրագրերը:
Նշվել է, որ կենտրոնը համագործակցում է ինչպես գերմանական, այնպես էլ միջազգային կազմակերպությունների հետ: Կենտրոնի ղեկավարները պատրաստակամություն են հայտնել համագործակցել նաև ՀՀ Կառավարության հետ՝ իրականացնելով փորձի փոխանակում և նպաստելով մեր երկրում էներգետիկայի ոլորտում ժամանակակից տեխնոլոգիաների ներդրմանը:
Վարչապետը կարևորել է երկկողմ համագործակցությունը և նշել, որ այլընտրանքային էներգիայի զարգացումը ՀՀ Կառավարության առաջնահերթություններից մեկն է:

Prime Minister Nikol Pashinyan visited the EUREF Campus Berlin science and technology center.
The Prime Minister was presented with scientific developments and technological innovations to enhance energy efficiency, as well as programs for effective water management.
It was noted that the center cooperates with both German and international organizations. The center's heads expressed their willingness to cooperate with the Government of Armenia, exchanging experience and contributing to the introduction of modern technologies in our country's energy sector.
The Prime Minister emphasized the importance of bilateral cooperation and noted that the development of alternative energy sources is a priority for the Government of Armenia.