Վարչապետը այցելել է Գերմանիայի առևտրի և արդյունաբերության պալատ
Վարչապետը հանդիպում է ունեցել գերմանացի մի խումբ գործարարների և տնտեսական միավորումների ներկայացուցիչների հետ:
Գերմանական արևելյան գործարար ասոցիացիայի գլխավոր տնօրեն Միքայել Հարմսը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին հանդիպման համար և նշել, որ գերմանացի գործարարները հետաքրքրված են Հայաստանի հետ համագործակցությամբ և այսօրվա հանդիպումը լավ հնարավորություն է ծանոթանալու առկա հնարավորություններին և հեռանկարներին:
Իր խոսքում վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է, որ ՀՀ Կառավարությունը շահագրգռված է Գերմանիայի հետ տնտեսական կապերի հետևողական զարգացմամբ և ընդլայնմամբ` հավելելով, որ վերջին շրջանում արձանագրվել է առևտրաշրջանառության ծավալների դրական դինամիկա: Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է մեր երկրում բիզնես միջավայրի բարելավման նպատակով իրականացվող բարեփոխումներին, տնտեսության տարբեր ոլորտներում ներդրումների իրականացման հնարավորություններին, ինչպես նաև տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումների համատեքստում բացվող հեռանկարներին:

Prime Minister Nikol Pashinyan visited the German Chamber of Commerce and Industry in Berlin.
The Prime Minister met with a group of German businessmen and representatives of economic associations.
Michael Harms, Director General of the German Eastern Business Association, thanked the Prime Minister for the meeting and noted that German businesspeople are interested in cooperating with Armenia, and today's meeting is a good opportunity to become acquainted with the existing opportunities and prospects.
In his speech, Prime Minister Pashinyan emphasized that the Government of Armenia is interested in the consistent development and expansion of economic ties with Germany, noting that positive dynamics in trade turnover have been observed recently. Nikol Pashinyan touched upon the reforms being implemented in our country to improve the business environment, the investment opportunities across various sectors of the economy, as well as the prospects opening up amid developments in the region.
During the meeting, the Prime Minister also answered various questions of interest to businesspeople.