ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը տեղեկացնում է, որ դեսպան Քվինը Հայաստանում Ամերիկայի առևտրի պալատում հանդես եկավ ԱՄՆ քաղաքականության առաջնահերթությունների և գործարար համայնքի հետ գործակցության նոր հնարավորությունների մասին ելույթով։
«Նա ընդգծեց օգոստոսի 8-ին Սպիտակ տանը տեղի ունեցած խաղաղության գագաթնաժողովի հիմնական ձեռքբերումները, մասնավորապես՝ խաղաղության ճանապարհին գրանցած առաջընթացը և «Թրամփի ուղի» նախագծի մեկնարկը, որը կապուղիների, առևտրի ու հնարավորությունների նոր դարաշրջան է բացում Հայաստանի և տարածաշրջանի համար։
Վերահաստատելով Հայաստանի հետ ամուր երկկողմ հարաբերությունների մեր տեսլականը և Հայաստանի դերը որպես տարածաշրջանային առաջատար՝ մենք էներգետիկ անվտանգության, առաջադեմ տեխնոլոգիաների, սահմանների արդիականացման նոր նախաձեռնությունների և ներդրումների միջոցով զարկ կտանք ընդհանուր բարեկեցությանը»,- հայտնում են դեսպանատնից։

The U.S. Embassy in Armenia reports that Ambassador Kvien delivered a speech at the American Chamber of Commerce in Armenia on U.S. policy priorities and new opportunities for engagement with the business community.
“He highlighted key achievements of the August 8 White House Peace Summit, including progress on the path to peace and the launch of the Trump Way project, which opens a new era of connectivity, trade, and opportunity for Armenia and the region.
Reaffirming our vision for a strong bilateral relationship with Armenia and Armenia’s role as a regional leader, we will advance shared prosperity through energy security, advanced technologies, new border modernization initiatives, and investments,” the embassy reports.