Վրաստանով ադրբեջանական վառելիքի տարանցման շուրջ քննարկում է անցկացվել
Հայկական և վրացական կողմերը Վրաստանի տարածքով դեպի Հայաստան ադրբեջանական վառելիքի տարանցում իրականացնելու վերաբերյալ քննարկում են ունեցել:
«Արմենպրես»-ի հարցմանն ի պատասխան այս մասին հայտնեցին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունից՝ անդրադառնալով Վրաստանի էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարարությունը հայտարարությանը:
«Վրացական կողմի հետ նման քննարկում եղել է, և ստացել ենք հրապարակված տեղեկատվությունը»,-հայտնեցին նախարարությունից:
Ավելի վաղ Վրաստանի էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարարությունը հայտարարել էր, որ դեկտեմբերի 5-ին Վրաստանի կառավարությունը գործընկեր երկրներից ստացել է Վրաստանի տարածքով Ադրբեջանից Հայաստան վառելիքի միանվագ տարանցման խնդրանք։ Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն «Վրացական երկաթուղիներ»-ին հանձնարարել է անվճար իրականացնել այս տարանցումը։

Проведено обсуждение транзита азербайджанского топлива через Грузию
Армянская и грузинская стороны провели обсуждение относительно осуществления транзита азербайджанского топлива через территорию Грузии в Армению.
Об этом сообщили в Министерстве экономики РА в ответ на запрос «Арменпресс», комментируя заявление Министерства экономики и устойчивого развития Грузии.
«С грузинской стороной такое обсуждение было, и мы получили опубликованную информацию», — сообщили в министерстве.
Ранее Министерство экономики и устойчивого развития Грузии заявило, что 5 декабря правительство Грузии получило от стран-партнеров просьбу об одноразовом транзите топлива из Азербайджана в Армению через территорию Грузии. Премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе поручил «Грузинским железным дорогам» осуществить этот транзит бесплатно.