Դոնալդ Թրամփը շնորհակալական նամակ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը նամակ է հղել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին:
«Հարգելի պարոն վարչապետ,
Շնորհակալություն եմ հայտնում Ձեր և նախագահ Ալիևի համատեղ նամակի համար, որով առաջադրում եք իմ թեկնածությունը Նոբելյան խաղաղության մրցանակի համար: Ես խորապես գնահատում եմ դա, ինչը մեզ ոգեշնչում է շարունակել մեր կարևոր առաքելությունը:
Որպես Միացյալ Նահանգների նախագահ՝ ես շարունակում եմ հանձնառու լինել ամբողջ աշխարհում հակամարտություններին վերջ տալուն և բոլոր մարդկանց համար խաղաղության ու բարգավաճման ապահովմանը: Ձեր շարունակական գործընկերության շնորհիվ մենք կհասնենք անհնարինին:

Дональд Трамп направил благодарственное письмо Николу Пашиняну
Президент Соединенных Штатов Америки Дональд Трамп направил письмо премьер-министру Республики Армения Николу Пашиняну.
Благодарю Вас за совместное письмо с Президентом Алиевым, в котором Вы выдвигаете мою кандидатуру на Нобелевскую премию мира. Я глубоко ценю это, и это вдохновляет нас продолжать нашу важную миссию.
Как Президент Соединенных Штатов, я продолжаю быть приверженным прекращению конфликтов во всем мире и обеспечению мира и процветания для всех людей. Благодаря Вашему постоянному партнерству мы достигнем невозможного.