Հայաստանում է ՄԹ պաշտպանության գծով պետական նախարարը
Դեկտեմբերի 5-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ՊՆ վարչական համալիրում ընդունել է Միացյալ Թագավորության պաշտպանության գծով պետական նախարար, լորդ Վերնոն Ռոդնի Քոքերին և Հայաստանում բրիտանական առաջին ռեզիդենտ պաշտպանական կցորդ, մայոր Թոմաս Շորլանդ Բոլին:
Հանդիպմանը ներկա էին նաև Միացյալ Թագավորությունում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Վարուժան Ներսեսյանն ու Հայաստանում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդրա Քոուլը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Միացյալ Թագավորություն համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Կողմերը դրական են գնահատել համագործակցության ընթացիկ մակարդակը և պատրաստակամություն հայտնել զարգացնելու այն: Երկուստեք ընդգծվել է ՀՀ-ում և ՄԹ-ում ռեզիդենտ կցորդների նշանակման կարևորությունը՝ նշելով, որ այդ քայլը կնպաստի երկու երկրների միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության հետագա ընդլայնմանը:

UK Minister of State for Defence in Armenia
On December 5, the Minister of Defense of the Republic of Armenia, Suren Papikyan, received the Minister of State for Defense of the United Kingdom, Lord Vernon Rodney Coker, and the first British Resident Defense Attaché in Armenia, Major Thomas Shorland Ball, at the administrative complex of the Ministry of Defense.
The meeting was also attended by the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Armenia to the United Kingdom, Varuzhan Nersesyan, and the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom to Armenia, Alexandra Cole.
Issues related to Armenia-United Kingdom defense sector cooperation were discussed during the meeting.
The parties assessed the current level of cooperation positively and expressed their willingness to develop it further. Both sides emphasized the importance of appointing resident attaches in the Republic of Armenia and the United Kingdom, noting that this step will further expand defense-sector cooperation between the two countries.