Դեկտեմբերի 4-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը Վիեննայում հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ Ժողովրդավարական հաստատությունների և մարդու իրավունքների գրասենյակի տնօրեն Մարիա Թելալյանի հետ:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են ԺՀՄԻԳ-ի հետ փոխգործակցության հիմնական ուղղությունները՝ գոհունակությամբ նշելով ժողովրդավարական ինստիտուտների շարունակական ամրապնդման և իրավունքի գերակայության ապահովման հարցերում ձևավորված արդյունավետ համագործակցությունը։
Անդրադարձ է կատարվել ընտրական գործընթացներին. նախարար Միրզոյանն ընդգծել է, որ որպես երկրում դիմակայության շարունակական ամրապնդման աղբյուր ՀՀ կառավարությունը տեսնում է հենց ժողովրդավարությունն, ուստի վճռական է ընտրական գործընթացները ժողովրդավարական չափանիշներին համապատասխան իրականացնելու հարցում։ Այս համատեքստում երկուստեք կարևորվել է համապատասխան միջազգային կառույցների, այդ թվում՝ ԺՀՄԻԳ-ի հետ ակտիվ փոխգործակցությունը։
Արարատ Միրզոյանը և ԺՀՄԻԳ տնօրենն անդրադարձ են կատարել խառնածին սպառնալիքներին, այդ թվում՝ ապատեղեկատվությանն արդյունավետ հակազդելու մեխանիզմներին՝ շեշտելով համագործակցության պատրաստակամությանը նաև այս ուղղությամբ։

On December 4, RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with the Director of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights, Maria Telalyan, in Vienna.
During the meeting, the interlocutors discussed the main directions of cooperation with the ODIHR, noting with satisfaction the practical collaboration established in the areas of continuous strengthening of democratic institutions and ensuring the rule of law.
The electoral processes were touched upon. Minister Mirzoyan emphasized that the RA Government considers democracy itself a continuous source of strengthening the country's resistance; therefore, it is determined to implement electoral processes in accordance with democratic standards. In this context, both sides emphasized the importance of active cooperation with relevant international structures, including ODIHR.
Ararat Mirzoyan and the ODIHR Director discussed the threats posed by hybrid tactics, including mechanisms for effectively countering disinformation, and emphasized their readiness to cooperate in this regard as well.