Կարեն Անդրեասյանը կմեկնի Լոնդոն՝ «TRIPP» նախագծի պայմանագրի աշխատանքների համար
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցիչ Կարեն Անդրեասյանը 2025 թ.-ի դեկտեմբերի 8-12-ը ներառյալ կմեկնի Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորություն (Լոնդոն)՝ «TRIPP» նախագծի միջպետական պայմանագրային փաթեթի մշակման աշխատանքները «Fieldfisher LLP» իրավաբանական ընկերության հետ իրականացնելու նպատակով։
Որոշման մեջ ասվում է. «Ղեկավարվելով «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքի 7-րդ հոդվածի 5-րդ մասով և հիմք ընդունելով վարչապետի 2018 թվականի սեպտեմբերի 19-ի N 1230-Ն որոշումը՝ 1. Միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցիչ Կարեն Անդրեասյանին գործուղել՝ 2025 թվականի դեկտեմբերի 8-12-ը ներառյալ Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորություն (Լոնդոն)՝ «TRIPP» նախագծի միջպետական պայմանագրային փաթեթի մշակման աշխատանքները «Fieldfisher LLP» իրավաբանական ընկերության հետ իրականացնելու նպատակով։
Ինչպես նաև Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունից (Լոնդոն) 2025 թվականի դեկտեմբերի 15-18-ը ներառյալ Նիդերլանդների Թագավորություն (Հաագա)՝ Միջազգային արդարադատության դատարանում քննվող երկու գործերի շրջանակներում ընթացակարգային հարցերի վերաբերյալ տեսակետները ներկայացնելու նպատակով»։

Karen Andreasyan will leave for London to work on the TRIPP project contract
By decision of the Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan, the Representative for International Legal Affairs Karen Andreasyan will travel to the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland (London) from December 8 to 12, 2025 inclusive, to carry out the work on developing the intergovernmental contractual package of the “TRIPP” project with the law firm “Fieldfisher LLP”.
The decision states: “Guided by Part 5 of Article 7 of the Law “On the Structure and Activities of the Government” and based on the Prime Minister’s Decision No. 1230-N of September 19, 2018: 1. To send the Representative for International Legal Affairs Karen Andreasyan to the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland (London) from December 8 to 12, 2025 inclusive, to carry out the work on developing the intergovernmental contractual package of the “TRIPP” project with the law firm “Fieldfisher LLP”.
As well as from the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland (London) to the Kingdom of the Netherlands (The Hague) from December 15 to December 18, 2025, inclusive, to present views on procedural issues in the context of two cases pending before the International Court of Justice.