ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի՝ Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարարության եվրոպական հարցերով լիազոր նախարար Բենժամեն Հադադի հետ։
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ, ինչպես նաև ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորացման ուղղությամբ ընթացիկ աշխատանքները: Երկուստեք ընդգծվել է, որ օրակարգի բովանդակային հագեցվածությունը և հարաբերությունների զարգացման դինամիկան արտացոլում են դրանց ռազմավարական բնույթը։
Անդրադարձ է կատարվել հաջորդ տարվա մայիսին Երևանում անցկացվելիք Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթաժողովի նախապատրաստական աշխատանքներին։
Տարածաշրջանային զարգացումների համատեքստում նախարար Միրզոյանը ներկայացրել է տրանսպորտային ու տնտեսական ենթակառուցվածների վերագործարկման, նորերի կառուցման ուղղությամբ ընթացիկ քննարկումներն ու առկա հնարավորությունները։

RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with Benjamin Haddad, Minister Delegate for European Affairs in the French Ministry for Europe and Foreign Affairs.
The interlocutors discussed the current work aimed at deepening bilateral and Armenia-EU partnerships. Both sides emphasized that the agenda's content richness and the dynamics of developing relations reflect their strategic nature.
Preparatory work for the European Political Community Summit to be held in Yerevan in May next year was discussed.
In the context of regional developments, Minister Mirzoyan presented the current discussions and existing opportunities for the relaunch of transport and economic infrastructure, as well as the construction of new infrastructure.