Քննարկվել են ՀՀ և ՄԹ միջև ռազմավարական գործընկերության հարցեր
Դեկտեմբերի 4-ին ԵԱՀԿ նախարարական համաժողովի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի, Հյուսիսային Ամերիկայի և Անդրծովյան տարածքների հարցերով պետնախարար Ստեֆան Դոութիի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև ռազմավարական գործընկերության զարգացման հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել ժողովրդավարական զարգացման ճանապարհին հանդիպող մարտահրավերների արդյունավետ հաղթահարման, ՀՀ դիմակայունության ամրապնդման ուղղությամբ իրականացվող քայլերին։
Արարատ Միրզոյանը և Ստեֆան Դոութին մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային փոխգործակցության հնարավորությունների շուրջ։ Նախարար Միրզոյանը ներայացրել է «ԹՐԻՓ ուղի» ծրագրի կյանքի կոչման ուղղությամբ իրականացվող ակտիվ աշխատանքները։

Issues of strategic partnership between Armenia and the UK were discussed
On December 4, within the framework of the OSCE Ministerial Conference, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with the United Kingdom's Minister of State for Europe and North America, Stephen Doughty.
The interlocutors discussed issues of developing the strategic partnership between Armenia and the United Kingdom. Reference was made to the steps being taken to effectively address the challenges encountered along the path to democratic development and to strengthen Armenia's resilience.
Ararat Mirzoyan and Stephen Doughty exchanged views on the opportunities for regional cooperation. Minister Mirzoyan presented the ongoing work to implement the "TRIP Path" program.