Քննարկվել են տարածաշրջանային նախաձեռնությունները
ԵԱՀԿ նախարարական համաժողովի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Վրաստանի ԱԳ նախարար Մակա Բոճորիշվիլիի հետ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն։
Ի շարունակություն նոյեմբերին Թբիլիսիում ունեցած քննարկումների՝ զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել երկկողմ օրակարգային հարցերի։ Ի թիվս փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ ուղղղություններով իրականացվող քայլերի՝ կարևորվել են գործարար կապերի խրախուսմանն առնչվող հետևողական աշխատանքները՝ միտված տրանսպորտային ու տնտեսական ակտիվ հաղորդակցության ապահովմանը:
Արարատ Միրզոյանը և Մակա Բոճորիշվիլին մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային համագործակցության նախաձեռնությունների շուրջ, այդ թվում՝ եռակողմ ձևաչափով:

The RA Foreign Ministry reported that, within the framework of the OSCE Ministerial Conference, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with Georgian Foreign Minister Maka Bochorishvili.
In continuation of the discussions held in Tbilisi in November, the interlocutors addressed bilateral agenda items. Among the steps being taken in other areas of mutual interest, the importance of sustained efforts to foster business ties to ensure active transport and economic communication was emphasized.
Ararat Mirzoyan and Maka Bochorishvili exchanged views on regional cooperation initiatives, including in a trilateral format.