Քննարկվել է հայ-ամերիկյան տնտեսական օրակարգի ընդլայնումը
ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունից հայտնում են, որ դեկտեմբերի 1-ին ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Նարեկ Մկրտչյանը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի Տնտեսական խորհրդատուների խորհրդի աշխատակազմի ղեկավար Ալեքսանդր Թայթսի, Խորհրդի փոխնախագահ Քիմ Ռուհլիի և Խորհրդի նախագահի հատուկ խորհրդական Հյուգո Դանթի հետ։
Հանդիպմանը դեսպան Մկրտչյանը նշել է, որ ս.թ. օգոստոսի 8-ը նոր էջ է բացել հայ-ամերիկյան հարաբերություններում։ Դեսպանն անդրադարձ է կատարել ՀՀ-ի և ԱՄՆ-ի միջև ստորագրված փոխըմբռնման հուշագրերին։
Երկուստեք պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել աշխատանքները՝ հայ-ամերիկյան տնտեսական համագործակցությունը խորացնելու նպատակով։

The expansion of the Armenian-American economic agenda was discussed
The Embassy of the Republic of Armenia in the United States reports that on December 1, the Ambassador of the Republic of Armenia to the United States Narek Mkrtchyan met with Alexander Tites, Chief of Staff of the Council of Economic Advisers of the United States President Donald Trump, Vice Chairman of the Council Kim Ruhl, and Special Advisor to the Chairman of the Council Hugo Dante.
During the meeting, Ambassador Mkrtchyan noted that August 8 of this year opened a new page in Armenian-American relations. The Ambassador referred to the memoranda of understanding signed between the Republic of Armenia and the United States.
A bilateral agreement was reached to continue work to deepen Armenian-American economic cooperation.