Ստորագրվել է «ՀՀ-ԵՄ գործընկերության ռազմավարական օրակարգ» փաստաթուղթը
ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորհրդի 6-րդ նիստի շրջանակներում ստորագրվել է «ՀՀ-ԵՄ գործընկերության ռազմավարական օրակարգ» փաստաթուղթը:
Այս կապակցությամբ ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն իր խոսքում նշել է. «Մի քանի րոպե առաջ մենք ընդունեցինք նոր՝ Հայաստան-ԵՄ ռազմավարական օրակարգը, որը լրացնում է Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը (ՀԸԳՀ) և մեր գործընկերության օրակարգը բարձրացնում ռազմավարական մակարդակի։
Հայաստան-ԵՄ գործընկերությունը մտնում է նոր և ավելի հավակնոտ փուլ՝ ընդհանուր տեսլականով և պատասխանատվությամբ՝ միտված մեր քաղաքացիների համար կոնկրետ արդյունքների շարունակական ապահովմանը»։

The document "Strategic Agenda for Armenia-EU Partnership" has been signed
The document, “Strategic Agenda for the Armenia-EU Partnership,” was signed at the 6th session of the Armenia-EU Partnership Council.
In this regard, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, Ararat Mirzoyan, noted in his speech: “A few minutes ago, we adopted the new Armenia-EU Strategic Agenda, which complements the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement (CEPA) and elevates our partnership agenda to a strategic level.
The Armenia-EU partnership is entering a new and more ambitious phase, with a shared vision and responsibility, aimed at continuously ensuring concrete results for our citizens.”