Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահ շեյխ Մուհամմադ բին Զայեդ Ալ Նահյանին՝ Ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում նշված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Արաբական Միացյալ Էմիրությունների ժողովրդին Ազգային տոնի կապակցությամբ։
Վերահաստատում եմ Հայաստանի Հանրապետության պատրաստակամությունը բարձրացնել Արաբական Միացյալ Էմիրությունների հետ հարաբերությունների մակարդակը, ինչպես նաև զարգացնել փոխշահավետ տնտեսական գործակցություն:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն՝ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների բարգավաճմանն ուղղված Ձեր ծրագրերում, իսկ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և կայուն զարգացում»։

The Prime Minister congratulated the President of the United Arab Emirates
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of the United Arab Emirates, Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan, on the occasion of the National Day. The message states:
“I warmly congratulate you and the people of the United Arab Emirates on the occasion of the National Day.
I reaffirm the Republic of Armenia's readiness to raise the level of relations with the United Arab Emirates and to develop mutually beneficial economic cooperation.
Taking this opportunity, I wish you good health and success in your programs aimed at the prosperity of the United Arab Emirates, and to the friendly people of the United Arab Emirates, prosperity and sustainable development.”