Գևորգ Պապոյանը հանդիպել է Թուրքիայի գյուղատնտեսության և անտառտնտեսության նախարարի հետ
Երկուստեք կարևորեցինք Հայաստան-Թուրքիա կանոնավոր շփումները և վերահաստատեցինք երկխոսությունը շարունակելու պատրաստակամությունը։
Իր հերթին Թուրքիայի նախարարը բարձր գնահատեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի վերջին այցելությունը Թուրքիա՝ ընդգծելով դրա դրական ազդեցությունը երկկողմ հարաբերությունների զարգացման համար։
Քննարկեցինք Կարս–Գյումրի երկաթուղային հաղորդակցության վերաբացման հնարավորությունները, TRIP ծրագրի միջոցով առաջացող տնտեսական, լոգիստիկ և առևտրային նոր հնարավորությունները երկու երկրների համար։
Զրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել շուկաների դիվերսիֆիկացման, լոգիստիկ նոր ուղիների ձևավորման, փոխադարձ տնտեսական հետաքրքրությունների ընդլայնման հնարավորություններին։
Քննարկվել են նաև գյուղատնտեսության ոլորտում համագործակցության վերաբերյալ հարցեր, մասնավորապես՝ գյուղապահովագրության, կարկտահարության և կենդանիների հիվանդությունների դեմ համատեղ պայքարի վերաբերյալ։

Геворг Папоян встретился с министром сельского и лесного хозяйства Турции
С обеих сторон мы придали важность регулярным контактам Армения-Турция и подтвердили готовность продолжить диалог.
Со своей стороны, министр Турции высоко оценил недавний визит премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна в Турцию, подчеркнув его положительное влияние на развитие двусторонних отношений.
Мы обсудили возможности возобновления железнодорожного сообщения Карс-Гюмри, новые экономические, логистические и торговые возможности, возникающие через программу TRIPP, для обеих стран.
В ходе беседы было обращено внимание на возможности диверсификации рынков, формирования новых логистических маршрутов, расширения взаимных экономических интересов.
Также обсуждены вопросы сотрудничества в сфере сельского хозяйства, в частности, по сельскохозяйственному страхованию, борьбе с градом и болезнями животных совместными усилиями.