Նոյեմբերի 26-ին Երուսաղեմում Հայաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը հանդիպում է ունեցել Իսրայելի ԱԳ նախարարության գլխավոր տնօրեն Էդեն Բար Թալի հետ:
Հանդիպման ընթացքում երկուստեք ընդգծվել է առկա պատրաստակամությունն աշխատանքներ տանել Հայաստանի և Իսրայելի միջև հարաբերությունները, այդ թվում՝ քաղաքական և տնտեսական ոլորտներում ակտիվացնելու ուղղությամբ: Կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև Հարավային Կովկասում և Մերձավոր Արևելքում ընթացող գործընթացների վերաբերյալ:
Այցի ընթացքում տեղի են ունեցել նաև Հայաստանի և Իսրայելի ԱԳ նախարարությունների միջև 12-րդ քաղաքական խորհրդակցությունները: Հանգամանալից անդրադարձ է կատարվել երկկողմ և բազմակողմ հարթակներում համագործակցության հնարավորություններին: Բարձր տեխնոլոգիաների, բժշկության, գյուղատնտեսության և զբոսաշրջության ոլորտներն առանձնանշվել են որպես երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող, փոխգործակցության առավել մեծ ներուժ ունեցող ուղղություններ:

26 ноября в Иерусалиме заместитель министра иностранных дел Армении Ваган Костанян провел встречу с генеральным директором Министерства иностранных дел Израиля Эденом Бар Талем.
В ходе встречи с обеих сторон была подчеркнута имеющаяся готовность вести работу в направлении активизации отношений между Арменией и Израилем, в том числе в политической и экономической сферах. Стороны также обменялись мнениями относительно процессов, происходящих на Южном Кавказе и Ближнем Востоке.
В ходе визита также состоялись 12-е политические консультации между министерствами иностранных дел Армении и Израиля. Всестороннее внимание было уделено возможностям сотрудничества на двусторонних и многосторонних площадках. Сферы высоких технологий, медицины, сельского хозяйства и туризма были отмечены как направления, представляющие взаимный интерес и имеющие больший потенциал для взаимодействия.