Նոյեմբերի 26-ին Երուսաղեմում Հայաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը հանդիպում է ունեցել Իսրայելի ԱԳ նախարարության գլխավոր տնօրեն Էդեն Բար Թալի հետ:
Հանդիպման ընթացքում երկուստեք ընդգծվել է առկա պատրաստակամությունն աշխատանքներ տանել Հայաստանի և Իսրայելի միջև հարաբերությունները, այդ թվում՝ քաղաքական և տնտեսական ոլորտներում ակտիվացնելու ուղղությամբ: Կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև Հարավային Կովկասում և Մերձավոր Արևելքում ընթացող գործընթացների վերաբերյալ:
Այցի ընթացքում տեղի են ունեցել նաև Հայաստանի և Իսրայելի ԱԳ նախարարությունների միջև 12-րդ քաղաքական խորհրդակցությունները: Հանգամանալից անդրադարձ է կատարվել երկկողմ և բազմակողմ հարթակներում համագործակցության հնարավորություններին: Բարձր տեխնոլոգիաների, բժշկության, գյուղատնտեսության և զբոսաշրջության ոլորտներն առանձնանշվել են որպես երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող, փոխգործակցության առավել մեծ ներուժ ունեցող ուղղություններ:

Political consultations between the Foreign Ministries of Armenia and Israel
On November 26, Deputy Foreign Minister of Armenia Vahan Kostanyan met with the Director General of the Israeli Ministry of Foreign Affairs, Eden Bar Tal, in Jerusalem.
During the meeting, both sides emphasized the readiness to work towards activating relations between Armenia and Israel, including in the political and economic spheres. The parties also exchanged views on the ongoing processes in the South Caucasus and the Middle East.
The 12th political consultations between the Foreign Ministries of Armenia and Israel also took place during the visit. The opportunities for cooperation on bilateral and multilateral platforms were discussed in detail. The sectors of high technology, medicine, agriculture, and tourism were highlighted as areas of mutual interest and with the most significant potential for cooperation.