Զորակցությունս եմ հայտնում ստորագրած եպիսկոպոսներին. Մեհրաբյան
Այսօր հրապարակվել է եպիսկոպոսների հայտարարությունը Արշակ արքեպիսկոպոսին վերագրվող տեսանյութի վերաբերյալ. «Ծայրաստիճան անհանգստացնող և խիստ տարակուսելի է կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի մոտեցումը»։
«Ուզում եմ զորակցությունս հայտնել եպիսկոպոսներին և արքեպիսկոպոսներին։ Կարծում եմ՝ սա շատ կարևոր պրոցեսի մի սկիզբ է, որը կհանգեցնի իր տրամաբանական վերջնակետին»,-Radar Armenia-ի հետ զրույցում ասաց «Հանուն հանրապետության» կուսակցության փոխնախագահ Ռուբեն Մեհրաբյանը։
Նրա խոսքով՝ եկեղեցին ունի լրջագույն խնդիրներ և, միևնույն ժամանակ, ուժ, կամք և ձգտում՝ խնդիրները լուծելու համար. «Այս խայտառակ թյուրիմացությունն, ի վերջո, կավարտվի, և Հայ առաքելական եկեղեցին կշրջվի դեպի ժողովուրդը»,-ընգծեց Ռուբեն Մեհրաբյանը։

I express my solidarity with the bishops who signed. Mehrabyan
The bishops’ statement regarding the video attributed to Archbishop Arshak was published today: “The approach of Catholicos Karekin II is alarming and highly puzzling.”
“I want to express my support to the bishops and archbishops. I think this is the beginning of a critical process that will lead to its logical conclusion,” Ruben Mehrabyan, vice-chairman of the “For the Republic” party, said in an interview with Radar Armenia.
According to him, the church has serious problems and, at the same time, the strength, will, and aspiration to address them. “This shameful misunderstanding will eventually end, and the Armenian Apostolic Church will turn to the people,” Ruben Mehrabyan emphasized.