Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Բրյուսել
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Բրյուսել՝ մասնակցելու ՀՀ-ԵՄ Գործընկերության խորհրդի 6-րդ հանդիպմանը։
Որոշման մեջ նշված է. «ՀՀ-ԵՄ Գործընկերության խորհրդի վեցերորդ հանդիպմանը մասնակցելու նպատակով 2025 թվականի դեկտեմբերի 1-3-ը Բելգիայի Թագավորություն (Բրյուսել) գործուղել պատվիրակություն»։
Նշենք, որ պատվիրակության կազմում են ԱԳ փոխնախարար Վահան Կոստանյանը, արդարադատության փոխնախարար Տիգրան Դադունցը, ՆԳ փոխնախարար Արմեն Ղազարյանը, ՏԿԵ փոխնախարար Քրիստինե Ղալեչյանը, էկոնոմիկայի փոխնարար Անուշիկ Ավետյանը և փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակի ղեկավար Վիկտորյա Այդինյանը։

Delegation led by Ararat Mirzoyan to leave for Brussels
By decision of the Prime Minister of the Republic of Armenia, Nikol Pashinyan, a delegation led by Foreign Minister Ararat Mirzoyan will depart for Brussels to participate in the 6th meeting of the Armenia-EU Partnership Council.
The decision states: “To send a delegation to the Kingdom of Belgium (Brussels) on December 1-3, 2025, to participate in the sixth meeting of the Armenia-EU Partnership Council.”
It should be noted that the delegation includes Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan, Deputy Minister of Justice Tigran Dadunts, Deputy Minister of Internal Affairs Armen Ghazaryan, Deputy Minister of Territorial Administration Kristine Ghalechyan, Deputy Minister of Economy Anushik Avetyan, and Head of the Office of the Deputy Prime Minister Victoria Aydinyan.