Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Բրյուսել
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Բրյուսել՝ մասնակցելու ՀՀ-ԵՄ Գործընկերության խորհրդի 6-րդ հանդիպմանը։
Որոշման մեջ նշված է. «ՀՀ-ԵՄ Գործընկերության խորհրդի վեցերորդ հանդիպմանը մասնակցելու նպատակով 2025 թվականի դեկտեմբերի 1-3-ը Բելգիայի Թագավորություն (Բրյուսել) գործուղել պատվիրակություն»։
Նշենք, որ պատվիրակության կազմում են ԱԳ փոխնախարար Վահան Կոստանյանը, արդարադատության փոխնախարար Տիգրան Դադունցը, ՆԳ փոխնախարար Արմեն Ղազարյանը, ՏԿԵ փոխնախարար Քրիստինե Ղալեչյանը, էկոնոմիկայի փոխնարար Անուշիկ Ավետյանը և փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակի ղեկավար Վիկտորյա Այդինյանը։

Делегация во главе с главой МИД Армении посетит Брюссель
Премьер-министр Армении Никол Пашинян утвердил решение о командировании официальной делегации в Брюссель для участия в шестой сессии Совета партнерства «Армения-Европейский союз». Возглавит делегацию министр иностранных дел Арарат Мирзоян.
Согласно официальному распоряжению, визит делегации в Королевство Бельгия запланирован на период с 1 по 3 декабря 2025 года.
В состав делегации вошли ключевые заместители министров: Ваган Костанян (МИД), Тигран Дадунц (юстиции), Армен Казарян (внутренних дел), Кристине Галечян (территориального управления и инфраструктур), Анушик Аветян (экономики), а также руководитель аппарата вице-премьера Мгера Григоряна Виктория Айдинян.