Հանցակազմի դրվագներ եմ տեսել և հաղորդում ներկայացրել. Պետրոսյան
Հայաստանի էլեկտրական ցանցերի ժամանակավոր ղեկավար Ռոմանոս Պետրոսյանը ասել, որ հայտնաբերված խախտումների վերաբերյալ հետաքննություն է նախաձեռնվել։
«ՀԾԿՀ-ի վարույթի շրջանակներում, որպես վերահսկող պետական մարմին, բոլոր նյութերը ուսումնասիրել է, և նյութերի այն մասերը, որոնք թղթերով պատշաճ հիմնավորվել են, դրվել են վարույթի հիմքում»,-ասել է ժամանակավաոր ղեկավար Ռոմանոս Պետրոսյանը։
Նրա խոսքով՝ այն դեպքերում, որտեղ առերևույթ հանցակազմի դրվագներ են տեսել, ինքը հաղորդում է ներկայացրել գլխավոր դատախազություն։

Я увидел признаки состава преступления и подал сообщение — Петросян.
Временный руководитель «Электрических сетей Армении» Романос Петросян сообщил, что по выявленным нарушениям инициировано расследование.
«В рамках производства КРОУ, как контролирующий государственный орган, изучила все материалы, и те части материалов, которые были должным образом обоснованы документально, легли в основу производства», — сказал временный руководитель Романос Петросян.
По его словам, в тех случаях, где были замечены признаки состава преступления, он подал сообщение в Генеральную прокуратуру.