Թվայնացման գործընթացը Հայաստանում համարվում է առաջնահերթություն. վարչապետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Proud Engineers ընկերության հիմնադիր Տաավի Կոտկային, ով նախկինում ղեկավարել է Էստոնիայի տեղեկատվական համակարգերի գործակալությունը:
Վարչապետը կարևորել է թվայնացման ոլորտում ՀՀ Կառավարության և Proud Engineers ընկերության միջև համագործակցությունը՝ նշելով, որ թվայնացման գործընթացը Հայաստանում համարվում է առաջնահերթություն: Նիկոլ Փաշինյանն անհրաժեշտ է համարել փորձի փոխանակումը, այդ թվում՝ գործընթացը սահուն և արդյունավետ իրականացնելու համար: Երկրի ղեկավարի խոսքով՝ պետական կառավարման համակարգի թվայնացումը նոր ազդակ կհաղորդի պետական ինստիտուտների գործունեության արդյունավետությանն ու քաղաքացիներին որակյալ ծառայությունների մատուցմանը:
Տաավի Կոտկան ներկայացրել է Proud Engineers-ի գործունեությունը և եվրոպական տարբեր երկրներում թվայնացման ուղղությամբ իրականացված աշխատանքներն ու միջոցառումները: Միաժամանակ, նա անդրադարձել է թվայնացման սկզբունքներին, գործիքակազմերին և հնարավորություններին՝ պատրաստակամություն հայտնելով սերտորեն համագործակցել հայ գործընկերների հետ:

Prime Minister Nikol Pashinyan received Taavi Kotka, the founder of Proud Engineers and previously the head of the Estonian Information Systems Agency.
The Prime Minister highlighted the cooperation between the Government of the Republic of Armenia and Proud Engineers in the field of digitalization, noting that digitalization is a priority in Armenia. Nikol Pashinyan considered it necessary to exchange experience, including for the smooth and efficient implementation of the process. According to the Head of State, the digitalization of the state administration system will give a new impetus to the efficiency of state institutions' activities and to the provision of quality services to citizens.
Taavi Kotka presented the activities of Proud Engineers and the work and events carried out in various European countries in the direction of digitalization. At the same time, he touched on the principles, tools, and opportunities of digitalization, expressing his readiness to work closely with Armenian partners.