Մտքեր են փոխանակվել Հվ. Կովկասում հաստատված խաղաղության շուրջ
Նոյեմբերի 25-ին ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Ռումինիայի Սենատի արտաքին քաղաքականության հանձնաժողովի նախագահ Տիտուս Կորլացեանի գլխավորած պատվիրակությանը։
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան՝ ընդգծելով երկկողմ փոխայցելությունների կարևորությունը, ինչպես նաև Հայաստան–Ռումինիա բազմաոլորտ համագործակցության հետագա խորացման անհրաժեշտությունը։
Իր հերթին, հանձնաժողովի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և նշել, որ ռումինական կողմը պատրաստ է ակտիվորեն խորացնել երկու ժողովուրդների միջև դարավոր բարեկամության վրա հիմնված համագործակցությունը։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հարավային Կովկասում հաստատված խաղաղության, ինչպես նաև «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» հաղորդակցության ծրագրի իրականացման ընթացքի շուրջ։

Thoughts were exchanged on the peace established in the South Caucasus
On November 25, Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan received a delegation led by the Chairman of the Foreign Policy Committee of the Romanian Senate, Titus Corlatsean.
The Secretary of the Security Council welcomed the delegation’s visit to Armenia, emphasizing the importance of reciprocal visits and the need to deepen multilateral cooperation between Armenia and Romania.
In turn, the Chairman of the Committee expressed gratitude for the reception. He noted that the Romanian side is ready to actively deepen cooperation based on the centuries-old friendship between the two peoples.
During the meeting, the interlocutors exchanged views on the peace established in the South Caucasus and on the implementation of the “Trump Way for International Peace and Prosperity” communication program.