Բաքվում բարձրացրել ենք գերիների հարցը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Հայաստանի քաղհասարկության ներկայացուցիչներից Նաիրա Սուլթանյանը այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսում հայտարարել է, որ Բաքու կատարած այցի շրջանակներում բարձրացրել են գերիների հարցը։
«Մենք ադրբեջանցիների՝ ՀՀ այցի ժամանակ անգամ բարձրացրել ենք գերիների հարցը։ Ինչպես նաև պարոն Հաջիևի առջև ենք բարձրացրել, որևէ սահմանափակում՝ ո՛չ հայկական, ո՛չ ադրբեջանական կողմից չի կիրառվել հարցը չբարձրացնելու հետ կապված։
ՀՀ իշխանությունները հավաստիացրել են, որ շարունակաբար ջանքեր են կիրառվում, Հաջիևը ևս վստահեցրեց, որ բանակցություններ են ընթանում»,- ասել է նա։

Naira Sultanyan, a representative of Armenian civil society, announced at a press conference today that the issue of prisoners of war was raised during her visit to Baku.
“We raised the issue of prisoners of war even during the Azerbaijanis’ visit to Armenia. We also raised it with Mr. Hajiyev, and neither the Armenian nor the Azerbaijani side imposed any restrictions on raising the issue.
The Armenian authorities assured that continuous efforts are being made, and Hajiyev also assured that negotiations are underway,” she said.