Պետական մարմինները պետության շարժիչն են, անիվները և այն ամենը, ինչ ապահովում է պետության ընթացքը։ Այդ մասին ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՀՀ պետական մարմինների ներկայացուցիչների առաջին համաժողովին իր ելույթում։
Նա նշեց, որ լեգիտիմությունը պետք է լինի մեր հարաբերությունների մեկնակետը։
«Սա վերաբերում է թե՛ արտաքին, թե՛ ներքին հարաբերություններին։
Լեգիտիմությունը թե՛ մարդու, թե՛ պետության անվտանգության ապահովման կարևորագույն գործիք է։ Լեգիտիմության հենքի վրա գործելը եթե չի երաշխավորում, առնվազն էականորեն մեծանում է անվտանգության և ապահովության մակարդակը»,- ասաց նա։
Փաշինյանը նշեց՝ լեգիտիմության հիմքերի ամրապնդումը ՀՀ-ում պետք է պետական և հանրային կյանքի շարունակական օրակարգ լինի։

Легитимность должна быть отправной точкой наших отношений: Пашинян (ВИДЕО)
Государственные органы являются двигателем государства, колесами и всем тем, что обеспечивает ход государства. Об этом сказал премьер-министр Никол Пашинян в своём выступлении на первом совещании представителей государственных органов РА.
Он отметил, что легитимность должна быть отправной точкой наших отношений.
«Это касается как внешних, так и внутренних отношений.
Легитимность является важнейшим инструментом обеспечения безопасности как человека, так и государства. Действовать на основе легитимности, если и не гарантирует, то по крайней мере существенно увеличивает уровень безопасности и защищённости», — сказал он.
Пашинян отметил, что укрепление основ легитимности в РА должно быть постоянной повесткой государственной и общественной жизни.