Անդրադարձել են տարածաշրջանային նշանակության թեմաների (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Ղազախստանի խորհրդարանի Մաժիլիսի նախագահ Երլան Կոշանովի հետ:
Զրուցակիցները կարևորել են երկու երկրների միջև քաղաքական բարձր մակարդակի երկխոսությունը և փոխայցելությունների կազմակերպումը: Նիկոլ Փաշինյանը և Երլան Կոշանովն ընդգծել են, որ ակտիվ համագործակցություն է առկա ոչ միայն կառավարությունների, այլ նաև խորհրդարանների մակարդակով: Գոհունակությամբ նշվել է, որ միջխորհրդարանական կապերը կրում եմ ինտենսիվ բնույթ:
ՀՀ վարչապետը և Ղազախստանի խորհրդարանի Մաժիլիսի նախագահն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային նշանակության թեմաների: Կողմերը համոզմունք են հայտնել, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության հաստատումը նոր հնարավորություններ կստեղծի տարածաշրջանում համագործակցության զարգացմանն ու առևտրատնտեսական կապերի խթանմանը:

They touched on topics of regional importance (VIDEO)
Prime Minister Nikol Pashinyan met with the Chairman of the Majilis of the Kazakh Parliament, Yerlan Koshanov.
The interlocutors emphasized the importance of high-level political dialogue and the organization of mutual visits between the two countries. Nikol Pashinyan and Yerlan Koshanov noted that there is active cooperation not only among governments but also among parliaments. It was noted with satisfaction that inter-parliamentary relations are of an intensive nature.
The Prime Minister of the Republic of Armenia and the Chairman of the Majilis of the Kazakh Parliament also touched upon topics of regional importance. The parties expressed their conviction that establishing peace between Armenia and Azerbaijan will create new opportunities for regional cooperation and for promoting trade and economic ties.