Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը հանդիպումից հետո ստորագրել են համատեղ հայտարարություն:
Հաջորդիվ երկու երկրների ղեկավարների ներկայությամբ, տեղի է ունեցել Հայաստանի և Ղազախստանի միջև փաստաթղթերի փոխանակման արարողություն:
Հայաստանի Հանրապետության և Ղազախստանի Հանրապետության կառավարությունների միջև փոխանակվել են «Գաղտնի տեղեկատվության փոխանցման, օգտագործման, պաշտպանության և անվտանգության մասին» համաձայնագիրը, «Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության և Ղազախստանի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության դիվանագիտական ներկայացուցչությունների շենքերի կառուցման համար հողատարածքների փոխադարձ տրամադրման մասին» համաձայնագիրը, «Առևտրատնտեսական համագործակցության 2026-2030 թվականների ճանապարհային քարտեզը»:
Հայաստանի Հանրապետության տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության և Ղազախստանի Հանրապետության արդյունաբերության և շինարարության նախարարության և միջև փոխանակվել է համագործակցության մասին հուշագիր: Համագործակցության մասին հուշագիր է փոխանակվել Հայաստանի Հանրապետության բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության և Ղազախստանի Հանրապետության արհեստական բանականության և թվայնացման նախարարության և միջև:
Հայաստանի Հանրապետության տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության և Ղազախստանի Հանրապետության ատոմային էներգիայի գործակալության միջև փոխանակվել է ատոմային էներգիայի խաղաղ օգտագործման ոլորտում համագործակցության մասին հուշագիր:
Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության և Ղազախստանի Հանրապետության գիտության և բարձրագույն կրթության նախարարության միջև փոխանակվել է գիտության և բարձրագույն կրթության ոլորտում համագործակցության մասին հուշագիր: Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության և Ղազախստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության միջև փոխանակվել է 2026-2027 թվականների գործողությունների ծրագիր: 2026-2027 թվականների համագործակցության զարգացման հիմնական միջոցառումների ծրագիր է փոխանակվել Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության և Ղազախստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության միջև: Հայաստանի և Ղազախստանի միջև փոխանակվել է նաև Գյուղատնտեսական արտադրանքի առևտրի բնագավառում համագործակցության հուշագիր:
Փոխանակվել են նաև՝ Հայաստանի Հանրապետության առևտրաարդյունաբերական պալատի և Ղազախստանի արտաքին առևտրի պալատի միջև Հայաստան-Ղազախստան գործարար խորհուրդ ստեղծելու մասին համաձայնագիր, «Հայաստանի ազգային գրադարան» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության և «Ղազախստանի Հանրապետության ազգային գրադարան» հանրապետական պետական հիմնարկի միջև համագործակցության մասին հուշագիր, Հայաստանի Հանրապետության Արտաքին գործերի նախարարության Դիվանագիտական դպրոցի և Ղազախստանի Հանրապետության նախագահին առընթեր Պետական կառավարման ակադեմիայի միջև համագործակցության համաձայնագիր, Հայաստանի կինոյի հիմնադրամի և «Ազգային կինոյի աջակցության պետական կենտրոնի» ոչ առևտրային բաժնետիրական ընկերության միջև համագործակցության մասին հուշագիր, Հայաստանի ազգային պատկերասրահի և Ղազախստանի Հանրապետության Ա. Կաստեևի անվան արվեստի պետական թանգարանի միջև համագործակցության մասին հուշագիր:

Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan and President of the Republic of Kazakhstan Kassym-Jomart Tokayev signed a joint statement after the meeting.
Next, in the presence of the leaders of both countries, a ceremony to exchange documents between Armenia and Kazakhstan took place.
The governments of the Republic of Armenia and the Republic of Kazakhstan exchanged the Agreement on the Transfer, Use, Protection and Security of Classified Information, the Agreement on the Mutual Provision of Land for the Construction of Buildings of Diplomatic Representations of the Republic of Kazakhstan in the Republic of Armenia and the Republic of Kazakhstan in the Republic of Kazakhstan, and the Roadmap for Trade and Economic Cooperation for 2026-2030.
A Memorandum of Cooperation was exchanged between the Ministry of Territorial Administration and Infrastructure of the Republic of Armenia and the Ministry of Industry and Construction of the Republic of Kazakhstan. A Memorandum of Cooperation was exchanged between the Ministry of High-Tech Industry of the Republic of Armenia and the Ministry of Artificial Intelligence and Digitalization of the Republic of Kazakhstan.
A Memorandum of Understanding on Cooperation in the Field of Peaceful Use of Atomic Energy was exchanged between the Ministry of Territorial Administration and Infrastructure of the Republic of Armenia and the Atomic Energy Agency of the Republic of Kazakhstan.
A Memorandum of Understanding on Cooperation in the Field of Science and Higher Education was exchanged between the Ministry of Education, Science, Culture and Sports of the Republic of Armenia and the Ministry of Science and Higher Education of the Republic of Kazakhstan. An Action Plan for 2026-2027 was exchanged between the Ministries of Foreign Affairs of the Republic of Armenia and the Republic of Kazakhstan. A Program of Key Activities for the Development of Cooperation for 2026-2027 was exchanged between the Ministry of Health of the Republic of Armenia and the Ministry of Health of the Republic of Kazakhstan. A Memorandum of Understanding on Cooperation in the Field of Trade in Agricultural Products was also exchanged between Armenia and Kazakhstan.
An agreement on the establishment of the Armenia-Kazakhstan Business Council between the Chamber of Commerce and Industry of the Republic of Armenia and the Chamber of Foreign Trade of Kazakhstan, a memorandum of cooperation between the State Non-Profit Organization "National Library of Armenia" and the Republican State Institution "National Library of the Republic of Kazakhstan", a cooperation agreement between the Diplomatic School of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia and the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Kazakhstan, a memorandum of cooperation between the Cinema Foundation of Armenia and the "State Center for Support of National Cinema" Non-Profit Joint-Stock Company, and a memorandum of collaboration between the National Gallery of Armenia and the State Museum of Art of the Republic of Kazakhstan named after A. Kasteev.