Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայ մշակույթի և արվեստի միջազգային համակարգման խորհրդի անդամներին՝ հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Կիրկոր Աժտերխանեանի գլխավորությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի մշակութային դաշտի զարգացման, հայկական արվեստի միջազգային ճանաչելիության բարձրացման և համաշխարհային մշակութային հարթակներում Հայաստանի ներկայությունն առավել ընդգծելու ուղիները։
Վարչապետը կարևորել է նախաձեռնությունը, որն ուղղված է հայկական մշակույթի ժամանակակից ներկայացմանը և միջազգային համագործակցության խորացմանը։
Խորհրդի անդամները ներկայացրել են իրենց ծրագրերը, միջազգային գործընկերների հետ համագործակցության նոր հնարավորությունները, ինչպես նաև մշակութային նախագծերը։
Կողմերը քննարկել են նաև Հայաստանի մշակութային դիվանագիտության ամրապնդման, արվեստի ոլորտում նորարարական լուծումների խթանման կատարելագործման հնարավորություններն ու ռազմավարական ուղղությունները։

Prime Minister Nikol Pashinyan received members of the International Coordination Council for Armenian Culture and Arts, headed by the Chairman of the Board of Trustees Kirkor Azhterkhanyan.
During the meeting, ways to develop Armenia’s cultural field, increase the international recognition of Armenian art, and further emphasize Armenia’s presence on global cultural platforms were discussed.
The Prime Minister highlighted the initiative, which aims to present Armenian culture in a contemporary manner and deepen international cooperation.
The Council members presented their programs, new opportunities for cooperation with international partners, and cultural projects.
The parties also discussed opportunities and strategic directions for strengthening Armenia’s cultural diplomacy and promoting innovative solutions in the field of art.