Օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև կնքված խաղաղության համաձայնագիրը կարևոր քայլ է կայուն խաղաղության և կայունության ապահովման գործում, ինչը մենք, բնականաբար, ողջունում ենք. հայտարարել է Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Կավելաշվիլին ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հետ համատեղ բրիֆինգի ժամանակ։
«Այս պատմական համաձայնագիրը նոր հեռանկարներ է բացում Հարավային Կովկասի երկարաժամկետ զարգացման համար»,- ընդգծել է նա։
Վրաստանի նախագահի խոսքով՝ Վրաստանը պատրաստ է նպաստել տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ամրապնդմանը։
«Ես հավատում եմ, որ մեր համագործակցությունը, բարեկամությունը և գործընկերությունը կշարունակվեն մեր երկրների միջև ձևավորված օրինակելի հարաբերությունների ոգով», - հայտարարել է Կավելաշվիլին։

The peace agreement signed between Armenia and Azerbaijan in Washington on August 8 is an essential step in ensuring lasting peace and stability, which we naturally welcome, Georgian President Mikheil Kavelashvili said during a joint briefing with Armenian President Vahagn Khachaturian.
“This historic agreement opens up new prospects for the long-term development of the South Caucasus,” he emphasized.
According to the Georgian President, Georgia is ready to contribute to strengthening peace and stability in the region.
“I believe that our cooperation, friendship, and partnership will continue in the spirit of the exemplary relations established between our countries,” Kavelashvili said.