Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է Վաղարշապատի ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հաղթանակին։
«Հիմա շատ քննարկվում է, թե ինչու Վաղարշապատի ընտրություններում ՔՊ-ն հաղթեց, իսկ ընդդիմությունը պարտվեց։ Սրա համար կա 1 գլոբալ պատճառ՝ ընդդիմությունը խոսում էր ապոկալիպսիսի, իսկ ՔՊ-ն՝ կյանքի»,-ասել է Նիկոլ Փաշինյանը՝ հավելելով՝ մարդիկ պարզապես ընտրեցին կյանքը։
Ըստ վարչապետի համեստ կարծիքի՝ այդպես լինելու է նաև 2026 թվականի խորհրդարանական ընտրություններում. «Որովհետև մենք դաժան փորձությունների միջով իրար հետ անցնելով, ի վերջո, ապոկալիպսիսը թողել ենք անցյալում։ Եվ այսօր ու առջևում միայն կյանքն է»,-նշել է վարչապետը։

Prime Minister Nikol Pashinyan has reflected on the victory of the Civil Contract party in the Vagharshapat elections.
“Now there is a lot of discussion about why the KP won in the Vagharshapat elections, and the opposition lost. There is one global reason for this: the opposition was talking about the apocalypse, and the KP was talking about life,” said Nikol Pashinyan, adding that people chose life.
In the Prime Minister’s humble opinion, the same will happen in the 2026 parliamentary elections. “Because, having gone through harsh trials together, we have finally left the apocalypse in the past. And today and ahead is only life,” the Prime Minister noted.