ՀՀ ժողովուրդը հաղթելու է 2026 թվականի խորհրդարանական ընտրություններում. Նիկոլ Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը սոցցանցի իր էջում անդրադարձել է Վաղարշապատի ՏԻՄ ընտրություններին՝ շնորհավորելով հաղթած թեկնածու Արգիշտի Մեխակյանին.
«Վաղարշապատ խոշորացված համայնքի սիրելի ընտրողներ, խոնարհվում եմ բոլորիդ առաջ և շնորհավորում եմ բոլորիդ նախևառաջ՝ ժողովրդավարական ընտրությունների առիթով։
Ձեր ընտրությամբ մի քանի կարևոր արձանագրում արեցիք․
1․ Դուք համայնքի ղեկավար ընտրեցիք «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության թեկնածու Արգիշտի Մեխակի Մեխակյանին, հաստատելով, որ խաղաղ, բարեկեցիկ և ժողովրդավարական Հայաստանի Հանրապետությունը մեր նահատակների հիշատակը հավերժացնելու լավագույն միջոցն է, նրանց հիշատակին մատուցվող մեծագույն տուրքը։
2․ Աներկբա աջակցություն ցուցաբերեցիք մեր պետականությունը, անկախությունը, ինքնիշխանությունը, ազատությունը ուժեղացնելու «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ռազմավարությանը։
3․ Ձեր ընտրությամբ կարևոր լիցք տվեցիք մեր սրբության սրբոցը՝ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածինը Կտրիճ Ներսիսյանից ազատելու գործընթացին։
4․ Գնահատեցիք նախորդող շրջանում «Քաղաքացիական պայմանագրի» կատարած աշխատանքը Ձեր համայնքում և ներողամիտ գտնվեցիք թույլ տրված սխալների համար։ Ուզում եմ այդ սխալների համար ներողություն խնդրել բոլորիցդ։
Շնորհավորում եմ Արգիշտի Մեխակյանին Վաղարշապատ խոշորացված համայնքի ղեկավար ընտրվելու առիթով և վաղարշապատցիներին եմ շնորհավորում համեստ, բայց որպես կառավարիչ իր աշխատանքի արդյունավետությունը ապացուցած Մեխակյանին ընտրելու առիթով։
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության իմ բոլոր գործընկերներին եմ շնորհավորում, ՀՀ բոլոր քաղաքացիներին եմ շնորհավորում 2026 թվականի համապետական ընտրությունների այս հնչուն նախերգանքի համար։

Народ Республики Армения победит на парламентских выборах 2026 года. Никол Пашинян.
Премьер-министр Никол Пашинян в своей странице в соцсети обратился к выборам органов местного самоуправления в Вагаршапате, поздравив победившего кандидата Аргишти Мехакяна.
«Дорогие избиратели укрупнённой общины Вагаршапата, склоняю голову перед всеми вами и поздравляю вас прежде всего по случаю проведения демократических выборов.
Своим выбором вы сделали несколько важных фиксаций:
Вы избрали руководителем общины кандидата партии „Гражданский договор“ Аргишти Мехаки Мехакяна, подтвердив, что мирная, благополучная и демократическая Республика Армения является лучшим способом увековечить память наших мучеников, величайшей данью их памяти.
Вы однозначно выразили поддержку стратегии партии «Гражданский договор» по укреплению нашей государственности, независимости, суверенитета и свободы.
Своим выбором вы придали важный импульс процессу освобождения нашей святыни святынь — Первопрестольного Святого Эчмиадзина — от Ктри́ча Нерсисьяна.
Вы оценили работу, проведённую «Гражданским договором» в вашей общине за предыдущий период, и проявили снисходительность к допущенным ошибкам. Я хочу попросить прощения у всех вас за эти ошибки.
Поздравляю Аргишти Мехакяна с избранием руководителем укрупнённой общины Вагаршапата и поздравляю жителей Вагаршапата с тем, что выбрали Мехакяна, скромного, но доказавшего свою эффективность как управленца.
Поздравляю всех моих коллег из партии «Гражданский договор», поздравляю всех граждан Республики Армения с этим громким прологом к общенациональным выборам 2026 года.