Նոյեմբերի 14-ին Թբիլիսիում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանին ընդունել է Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Կավելաշվիլին։ Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Վրաստանի միջև երկկողմ գործընկերության օրակարգի հարցեր:
Երկուստեք ընդգծվել է, որ Հայաստանին և Վրաստանին միավորում են ժողովուրդների միջև ավանդական բարեկամությունն ու ընդհանրությունները, երկու պետությունների տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության նկատմամբ փոխադարձ հարգանքն, ինչպես նաև կայուն տնտեսական կապերը:
Անդրադառնալով տարածաշրջանային հարցերի՝ նախարար Միրզոյանը նշել է. «Հաստատված խաղաղության շահառուն միայն Հայաստանն ու Ադրբեջանը չեն, այլ նաև Վրաստանն, ընդհանուր տարածաշրջանը: Դրանից կշահի նաև ավելի լայն աշխարհագրությամբ փոխկապակցվածությունը»: Նախարար Միրզոյանը հավելել է, որ դրա օրգանական շարունակությունը կլինի Հարավային Կովկասում համագործակցության զարգացումն, այդ թվում՝ եռակողմ ձևաչափով: Վրաստանի նախագահն աջակցություն է հայտնել այս տեսլականին:
ՀՀ ԱԳ նախարարը և Վրաստանի նախագահը մտքեր են փոխանակել երկու երկրների միջև գործընկերության զարգացման կարևոր առաքելության ճանապարհին նոր նախաձեռնությունների կյանքի կոչման, արդի պայմաններում մարտահրավերների հաղթահարման գործում արդյունավետ փոխգործակցության հարցերի շուրջ:

On November 14, in Tbilisi, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan was received by Georgian President Mikheil Kavelashvili. The interlocutors discussed issues on the agenda of the bilateral partnership between Armenia and Georgia.
Both sides emphasized that Armenia and Georgia are united by traditional friendship and commonalities between their peoples, mutual respect for the territorial integrity and sovereignty of the two states, as well as stable economic ties.
Touching upon regional issues, Minister Mirzoyan noted: “The beneficiary of the established peace is not only Armenia and Azerbaijan, but also Georgia, the entire region. The wider geographical interconnectedness will also benefit from it.” Minister Mirzoyan added that its organic continuation will be the development of cooperation in the South Caucasus, including in a trilateral format. The Georgian President expressed support for this vision.
The RA Foreign Minister and the Georgian President exchanged views on the implementation of new initiatives as part of the critical mission to develop a partnership between the two countries, as well as on issues of practical cooperation in overcoming challenges in modern conditions.