Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը, նրա խորհրդականն ու օգնականը 3 օրով գործուղվում են Կիպրոս։
Որոշման մեջ ասվում է. «Ղեկավարվելով «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքի 7-րդ հոդվածի 5-րդ մասով, հիմք ընդունելով կառավարության 2005թ. դեկտեմբերի 29-ի N 2335-Ն և վարչապետի 2018թ. սեպտեմբերի 19-ի N 1230-Ն որոշումները՝ աշխատանքային հանդիպումներ ունենալու նպատակով` Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին, անվտանգության խորհրդի քարտուղարի խորհրդական Տաթևիկ Պետրոսյանին և օգնական Սևակ Ղահրամանյանին 2025 թվականի նոյեմբերի 18-20-ը ներառյալ գործուղել Կիպրոսի Հանրապետություն (Նիկոսիա)»։

By the decision of Prime Minister Nikol Pashinyan, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, along with his Advisor and assistant, are being sent to Cyprus for a three-day visit.
The decision states: “Guided by Part 5 of Article 7 of the Law “On the Structure and Activities of the Government”, based on the decisions of the Government of Armenia N 2335-N of December 29, 2005 and the Prime Minister N 1230-N of September 19, 2018, to send the Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan, the Advisor to the Secretary of the Security Council Tatevik Petrosyan and the Assistant Sevak Ghahramanyan to the Republic of Cyprus (Nicosia) for the purpose of holding working meetings.”