Տարածաշրջանում հաստատվել է խաղաղություն․ ԱԽ քարտուղար
Նոյեմբերի 11-ին ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՀՀ-ում հավատարմագրված ԵՄ անդամ երկրների դեսպաններին:
Հանդիպման ընթացքում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունները և ընդգծել, որ դրանց արդյունքում տարածաշրջանում հաստատվել է խաղաղություն։
Արմեն Գրիգորյանն անդրադարձ է կատարել Հայաստան-Եվրոպական միություն և Հայաստան-ԵՄ անդամ պետությունների հետ համագործակցության ընթացիկ օրակարգին, ինչպես նաև կարևորել վիզաների ազատականացման գործընթացի շրջանակներում տեղի ունեցած վերջին զարգացումները։ Հանդիպման երկրորդ հատվածում ԱԽ քարտուղարը պատասխանել է դեսպանների հարցերին։

On November 11, the Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, received the ambassadors of the EU member states accredited to the Republic of Armenia.
During the meeting, the Secretary of the Security Council presented the agreements reached between Armenia and Azerbaijan in Washington on August 8 and emphasized that, as a result, peace has been established in the region.
Armen Grigoryan touched upon the current agenda of cooperation between Armenia and the European Union, as well as Armenia's relations with EU member states, and highlighted the importance of the latest developments within the framework of the visa liberalization process. In the second part of the meeting, the Secretary of the Security Council answered the questions of the ambassadors.