Վարչապետը հանդիպում է ունեցել ԵՄ անդամ պետությունների դեսպանների հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանում հավատարմագրված Եվրոպական միության անդամ պետությունների դեսպանների հետ։ Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ–ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսը։
Վարչապետը և դեսպանները քննարկել են Հայաստան–Եվրոպական միություն հարաբերությունների ընթացիկ օրակարգը, վերջին շրջանում արձանագրված առաջընթացը և հետագա համագործակցության հեռանկարները։
Մտքեր են փոխանակվել օգոստոսի 8–ին Վաշինգտոնում տեղի ունեցած Խաղաղության գագաթնաժողովի արդյունքում տարածաշրջանում ձևավորված իրավիճակի, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղության, տարածաշրջանում հաղորդակցության ուղիների ապաշրջափակմանը միտված քայլերի, այդ թվում՝ TRIPP և «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծերի շուրջ։

The Prime Minister met with the ambassadors of EU member states
Prime Minister Nikol Pashinyan met with the ambassadors of the European Union member states accredited to Armenia. The Head of the EU Delegation, Ambassador Vasilis Maragos, also attended the meeting in Armenia.
The Prime Minister and the ambassadors discussed the current agenda of Armenia-EU relations, the recent progress, and prospects for further cooperation.
They exchanged views on the situation in the region, following the Peace Summit held in Washington on August 8, the peace established between Armenia and Azerbaijan, and steps aimed at unblocking communication routes in the region, including the TRIPP and “Crossroads of Peace” projects.