Ադրբեջանի ներկայացրած նախապայմանը ՀՀ համար ընդունելի չէ. Խանդանյան
ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը ճեպազրույցի ընթացքում խոսել է խաղաղության պայմանագրի մասին։
«Ադրբեջանը նախապայման է ներկայացնում, որը Հայաստանի համար ընդունելի, լեգիտիմ նախապայման չէ։ Չեմ կարող ասել, որ այն փակուղային իրավիճակում է»,-ասել է Սարգիս Խանդանյանը և հավելել՝ մեկ տարի առաջ էլ տեքստի համաձայնեցումն էր համարվում փակուղային, բայց այն նախաստորագրվեց։
«Այս պահին ես չեմ կարող ասել՝ կա՞ հստակ օր խաղաղության պայմանագրի ստորագրման բանակցությունների համար։ Տեքստը պատրաստ է, տեքստի շուրջ այլևս բանակցություններ չեն լինելու»,-շեշտել է նա։

The precondition presented by Azerbaijan is unacceptable to Armenia. Khandanyan
Sargis Khandanyan, Chairman of the Standing Committee on Foreign Relations of the National Assembly, spoke about the peace treaty during a briefing.
“Azerbaijan is presenting a precondition, which is not an acceptable, legitimate precondition for Armenia. I cannot say that it is in a deadlock situation,” said Sargis Khandanyan, adding that a year ago, the agreement on the text was considered a deadlock, but it was initialed.
“At the moment, I cannot say whether there is a clear date for negotiations on the signing of the peace treaty. The text is ready, there will be no more negotiations on the text,” he emphasized.