«Առագաստ» սրճարանում սպանված Պողոս Պողոսյանի աճյունը կարտաշիրմվի
24 տարի առաջ «Առագաստ» սրճարանում սպանված Պողոս Պողոսյանի աճյունը կարտաշիրմվի.Radar Armenia-ին հայտնեցին գլխավոր դատախազությունից։
«Աճյունն արտաշիրմելու անհրաժեշտությունն առաջացել է դեպքի ականատես Սթիվեն Նյուտոնի՝ այս տարվա մայիսի 16-ի ցուցմունքից հետո»,-ասացին դատախազությունից։
Հիշեցնենք՝ 2001 թվականին Երևանի «Առագաստ» սրճարանի զուգարանում սպանվեց  դաշնակցական Պողոս Պողոսյանն, այն բանից հետո, երբ այն ժամանակ ՀՀ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին բարևել էր՝ դիմելով «պրիվետ, Ռոբ»: Քոչարյանի թիկնապահները սրճարանի զուգարանում ծեծի էին ենթարկել Պողոսյանին՝ հասցնելով մահվան։

Будет произведена эксгумация останков Погоса Погосяна, убитого в кафе «Арагаст»
Останки Погоса Погосяна, убитого 24 года назад в ереванском кафе «Арагаст», будут эксгумированы. Об этом сообщили в Генеральной прокуратуре Армении в ответ на запрос Radar Armenia.
«Необходимость эксгумации возникла после показаний свидетеля происшествия — Стивена Ньютона, данных 16 мая этого года», — отметили в прокуратуре.
Напомним, что в 2001 году в туалете кафе «Арагаст» был убит член партии Дашнакцутюн Погос Погосян после того, как он поприветствовал тогдашнего президента Армении Роберта Кочаряна, сказав: «Привет, Роб».