Ռուսական ցորենով բեռնված գնացքը Ադրբեջանով և Վրաստանով ժամանել է Հայաստան
Ռուսական ցորենով բեռնված գնացքը (15 վագոն) ժամանել է Հայաստան՝ անցնելով Ադրբեջանի և Վրաստանի տարածքով։
Դեպի Հայաստանի բեռնափոխադրումների սահմանափակումների վերացումը Ադրբեջանի կողմից կարևոր քայլ է տարածաշրջանային հաղորդակցությունների վերականգնման և տնտեսական համագործակցության խթանման ուղղությամբ։
Այն հանդիսանում է Վաշինգտոնում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների գործնական իրականացումներից մեկը՝ նպաստելով Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղության ինստիտուցիոնալացմանը։
Նախաձեռնությունն առանձնապես կարևոր է նաև փոխվստահության ամրապնդման և խաղաղության օրակարգի առաջմղման համատեքստում. հայտնում են ՀՀ կառավարությունից։

A train loaded with Russian wheat (15 wagons) has arrived in Armenia, passing through the territory of Azerbaijan and Georgia.
The lifting of restrictions on cargo transportation to Armenia is a significant step by Azerbaijan towards restoring regional communications and promoting economic cooperation.
It is one of the practical implementations of the agreements reached in Washington, contributing to the institutionalization of the peace established between Armenia and Azerbaijan.
The initiative is also significant in the context of strengthening mutual trust and promoting the peace agenda, according to the Armenian government.