Հաշտեցումը ժամանակ է պահանջելու. Միրզոյան
«Ադրբեջանի հետ խաղաղությունը հաստատված է, փորձում ենք մնացած բաղադրիչներով աշխատել»,-ասել է ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը «Օրբելի» կենտրոնի կազմակերպած խորհրդաժողովում` ընդգծելով. առայժմ կան հարցեր, որոնք ենթակա են կարգավորման, ինչպիսիք են երկու հասարակությունների միջև կապերը։
«Պետք է ընդունենք, որ հաշտեցումը ժամանակ է պահանջելու, հաշտեցման կարիքը կա, բայց վերքեր, հոգեբանական խնդիրներ կան, որոնք թարմ են»,-ընդգծել է նախարարը։
Անդրադառնալով Թուրքիայի հետ հարաբերություններին, նա նաև նշել է, որ կա շատ ինտեսիվ երկխոսություն, և կարող ենք աստիճանաբար շոշափելի արդյունքներ գրանցել։

Reconciliation will take time. Mirzoyan
"Peace with Azerbaijan has been established; we are trying to work on the remaining components," Foreign Minister Ararat Mirzoyan said at a conference organized by the Orbeli Center, emphasizing that there are still issues that need to be resolved, such as relations between the two societies.
"We must accept that reconciliation will take time; there is a need for reconciliation, but there are wounds, psychological problems that are fresh," the minister emphasized.
Referring to relations with Turkey, he also noted that there is a very intensive dialogue, and we can gradually achieve tangible results.