Կարևորվել է անհետ կորած համարվողների հարցը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը նոյեմբերի 3-ին հանդիպել է Արգենտինայի Հանրապետության օրենսդիր մարմնի ներկայացուցիչների հետ:
Քննարկումների առանցքում են եղել ինչպես երկկողմ օրակարգին, այնպես էլ միջխորհրդարանական համագործակցության ակտիվացմանը վերաբերող հարցերը: Անդրադարձ է կատարվել նաեւ Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջեւ Վաշինգտոնում հաստատված խաղաղությանն առնչվող եւ տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող թեմաներին:
Մտքեր են փոխանակվել Ադրբեջանում գտնվող գերիների եւ ապօրինի պահվող անձանց խնդրի շուրջ: Կարեւորվել է անհետ կորած համարվողների հարցը:

The issue of missing persons has been highlighted
On November 3, the Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia, Alen Simonyan, met with representatives of the Argentine National Congress.
The discussions focused on issues related to both the bilateral agenda and the activation of inter-parliamentary cooperation. The parties also discussed the peace agreement between Armenia and Azerbaijan, signed in Washington, and regional developments.
They exchanged views on the issue of prisoners of war and illegally detained persons in Azerbaijan. The issue of missing persons was highlighted.