ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն անդրադարձել է «Եվրանեսթ» խորհրդարանական վեհաժողովին չմասնակցելու՝ Ադրբեջանի հայտարարությանը։
«Ես խոսել եմ գործընկերոջս հետ, ըստ նրա՝ ՀՀ գալու հետ կապված որևէ խնդիր չունեն, և «Եվրանեսթ»-ին չմասնակցելը պայմանավորված է միայն այդ կազմակերպության հետ հարաբերություններով և իրենք որևէ խնդիր չեն տեսնում մեր համագործակցության և փոխադարձ այցերի հետ կապված»,-հայտարարել է Ալեն Սիմոնյանը։
«Տեղին չէ առանձնացնել միայն մեր հարևաններին»,-ասել է ԱԺ նախագահը և ընդգծել՝ նրանք մեր հարևաններն են և պետք է մասնակցեն։
«Մենք ակնկալում ենք, որ բոլոր այն երկրները, որոնք մասնակցել են, մշտապես հնարավորություն կունենան Հայաստան այցելել այդ կարոևրագույն միջոցառման ժամանակ»,-նշել է նա։

NA Speaker Alen Simonyan referred to Azerbaijan’s statement not to participate in the Euronest Parliamentary Assembly.
“I spoke with my colleague; according to him, they have no problems with coming to Armenia, and their non-participation in Euronest is conditioned only by relations with that organization, and they do not see any problems with our cooperation and mutual visits,” stated Alen Simonyan.
“It is inappropriate to single out only our neighbors,” said the NA Speaker, and emphasized that they are our neighbors and should participate.
“We expect that all the countries that participated will always have the opportunity to visit Armenia during that important event,” he noted.